Powolny powrót do normalności

Mało która branża ucierpiała w trakcie pandemii tak bardzo, jak artystyczna. Odwołano kilkanaście moich koncertów, realizacja innych ważnych planów również musiała zostać odsunięta w czasie… Powoli jednak zaczyna być widoczne jakieś światełko w tunelu – chyba niebawem będzie możliwy powrót do w miarę normalnego koncertowania.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy udało mi się wystąpić z Collegium Zieleński w ramach festiwalu Muzyka w Starym Krakowie, ponadto realizowałem partię organów w Mszy Cecyliańskiej Józefa Haydna w trakcie koncertów Filharmonii Krakowskiej.

Przede wszystkim jednak, z kilkumiesięcznym opóźnieniem, opublikowana została płyta, którą nagraliśmy wspólnie ze skrzypkiem Markiem Polańskim. Znajdują się na niej wszystkie dzieła Josefa Gabriela Rheinbergera na skrzypce i organy oraz, jako utwór dodatkowy, Ciaccona g-moll Tomasa Antonia Vitalego. Płyta wkrótce będzie dostępna w sprzedaży, ponadto niebawem rozpoczynamy jej promocję w trakcie koncertów.

Pierwszy z nich odbędzie się w poniedziałek 2 listopada 2020 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Rakowickiej w Krakowie, o godzinie 19:00 i już teraz serdecznie na niego zapraszamy. Wstęp bezpłatny, szczegóły wkrótce.

Tymczasem zachęcam do odwiedzenia strony internetowej poświęconej naszemu projektowi – można tam posłuchać fragmentów albumu: www.polanskibialko.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s